Domácí soustružení

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 10.1.2012

statistiky
Zpět do kategorie

Narex

NAREX

web: www.narextools.cz

Náš výrobce se širokým portfoliem výrobků nářadí i nástrojů. V oblasti nástrojů pro zpracování dřeva jsou pro nás zajímavé, vedle truhlářských dlátek rovných a dutých, řezbářských (několika cenových hladin) i nástroje soustružnické.

V roce 2009(?) přišli na trh s novou ucelenou sérií struhů s označením super LINE, vyrobené z HSS oceli.

Vyrábí se dvě řady soustružnických produktů. Základní „modrá" řada je postavena na nízkých požadavcích a s nízkými nároky. Ocel je průměrné kvality odpovídající uhlíkovým ocelím (je to nízkolegovaná nástrojová ocel). Řada s označením "HSS LINE PROFI NAREX Bystřice„ vykazuje již vyšší ambice a některé struhy jsou velmi dobré kvality a tvarování, jiné již takové štěstí nemají. Osobně bych vyzdvihl „struh hrubovací", který vykazuje podobnou kvalitu a stupeň zpracování jako jiné osvědčené značky. Naopak nepříliš potěšen jsem byl s „miskovým struhem" který vykazoval na dně funkční části drážky vytrhaný povrch, zde to může a má vliv i na kvalitu ostří a následnou práci. Viz samostatná recenze v budoucnu. Je potřeba však vyzdvihnout snahu českého výrobce nebýt pozadu.

Kvalita materiálu a jeho tepelné zpracování je standardně u fy. NAREX velmi dobrá. Co se dá struhům vytknout je i jejich malá délka železa, která však mnohým nemusí být na závadu. Někdo možná bude mít problém si zvyknout i na komplikovaně tvarovanou rukojeť nástroje, což je však do značné míry o zvyku, osobně v ní mám malou jistotu (malý průměr rukojeti = větší torzní síly). Příjemná je však cena, která odpovídá celkové kvalitě zpracování a někdy je velmi mile příjemná a hluboce pod cenou srovnatelných výrobců jiných značek (struh hrubovací).


Komentáře

Autor:
E-mail: